SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
50. MIĘDZYNARODOWE TARGI MASZYNOWE

Koło Terenowe SIMP w Chojnowie w dniu 18 września 2008 r. zorganizowało dla członków oraz sympatyków stowarzyszenia wyjazd na 50. Międzynarodowe Targi Maszynowe w Brnie. Po przyjeździe do pensjonatu "U Złotego Muflona" w miejscowości Šternberk zorganizowana została wspólna kolacja. W dniu następnym po śniadaniu uczestnicy wyruszyli do Brna, gdzie odbywały się Targi. Zwiedzanie stoisk wystawców mieszczących się w kilkunastu budynkach wystawowych zajęło kilka godzin. Wieczorem uczestnicy powrócili do pensjonatu, ponieważ podróż powrotna do kraju zaplanowana została na sobotę.

Informacja ze strony organizatora targów www.targi.brno.pl:

Podsumowanie 50-tej edycji Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV w Brnie

   W jubileuszowej edycji targów MSV wzięło udział ponad 2 tys. wystawców i blisko 100 tys. zwiedzających. 50. edycja Targów MSV i równolegle odbywająca się 6. edycja Targów Obrabiarek IMT potwierdziły swoje kluczowe znaczenie w przemyśle maszynowym Republiki Czeskiej.

   Na targach można było zapoznać się z nowymi technologiami, produktami i usługami firm z 29 krajów. Wśród wystawców firmy zagraniczne stanowiły ponad 36 proc. Zwiedzający reprezentowali 54 kraje świata. Największy ruch na targach zanotowano w środę i czwartek - tylko w tych dwóch dniach bramy targowe przekroczyło ponad 70 tys. gości.

   Tegoroczną wystawę odwiedził prezydent Republiki Czeskiej, Václav Klaus, a także premier Mirek Topolánek (...) i wielu innych znamienitych gości. Z okazji jubileuszu nagrodzono też te firmy, które na targach MSV już od kilku lat można zobaczyć na każdej edycji.

   Sukcesem okazała się też 6 edycja Targów Obrabiarek IMT. Ekspozycja zajęła ponad 20 tys. m.kw. powierzchni, a swoje produkty zaprezentowało na niej 560 wystawców z 21 krajów. Ponad połowę prezentujących się stanowiły firmy zagraniczne.

   Tradycyjnie w latach parzystych Targom MSV towarzyszyła wystawa "Automatizace". Impreza ta miała miejsce po raz 5 i zgromadziła 450 wystawców z 16 krajów, w tym 100 firm zagranicznych.

   Program towarzyszący targom wypełniło ponad 50 różnego rodzaju spotkań, seminariów i wykładów. Wśród "gorących tematów" tych spotkań znalazły się innowacje, sytuacja gospodarcza na świecie oraz możliwości współpracy handlowej. Zorganizowano m.in. Dzień Biznesu Federacji Rosyjskiej, Dzień Słowacji oraz kilkudniowych program konferencji w ramach projektu "German Days", poświęconego współpracy czesko-niemieckiej.

   Wyniki badań ankietowych, prowadzonych podczas targów pokazały, że zwiedzający zainteresowani byli głównie nowościami oraz trendami, a w następnej kolejności nawiązaniem nowych kontaktów handlowych. Ponad 90 proc. z nich uznało targi za udane i planuje odwiedzenie wystawy również w przyszłym roku.

   Kolejne, 51. Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV odbędą się w dniach od 14 do 18 września 2009 r. Równolegle z nimi odbędą się Targi "Transport i Logistyka".

* * * * *
* * * * *
* * * * *
* * * * *

* *
fot. P. Kiwacz, B. Berezowski
SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów