SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
Spotkanie członków SIMP O/LEGNICA
na terenie "KUŹNI JAWOR S.A." w Jaworze

      8. listopada 2012 r. w sali konferencyjnej "Kuźni Jawor S.A." w Jaworze odbyło się spotkanie członków SIMP z kół terenowych z Chocianowa, Chojnowa, Głogowa, Legnicy i Jawora. Gospodarzami spotkania byli członkowie Koła Terenowego z Jawora. W spotkaniu udział wzięło około 20 osób.

Program spotkania:

Wykład
"Nowoczesne metody w rozwiązywaniu problemów konstrukcyjnych inżynierów i techników mechaników."
Prezentacja prac badawczych i opracowań Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Możliwości w zakresie projektowania i badania konstrukcji maszyn za pomocą programów komputerowych. Pokaz komputerowych symulacji zachowania się konstrukcji w warunkach eksploatacyjnych. Przykłady zrealizowanych nowych projektów i modernizacji istniejących rozwiązań konstrukcyjnych maszyn oraz ekspertyz powypadkowych.
- dr inż. Grzegorz Przybyłek z Politechniki Wrocławskiej

Komputerowe projektowanie i optymalizacji części maszyn metodą elementów skończonych przy założonych obciążeniach brzegowych.
- dr hab. inż. Jerzy Czmochowski, prof. Politechniki Wrocławskiej

Prezentacja
"Konstruowanie odkuwek i oprzyrządowania kuzienniczego przy pomocy programu CATIA"
Prezentacja możliwości wykonywania odkuwek surowych i obrobionych mechanicznie w KUŹNI JAWOR S.A. Proces projektowania za pomocą programu komputerowego CATIA kształtu odkuwek i oprzyrządowania uwzględniający potrzeby klienta i możliwości kucia.
- mgr inż. Janusz Duszeńko z KUŹNI JAWOR S.A.

Po zakończeniu spotkania goście zaproszeni zostali na uroczystą kolację w restauracji KAMELEON, znajdującej się tuż przy biurowcu Kuźni Jawor S.A.

Koło Terenowe w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Zbigniew Metanowski i Piotr Kiwacz.


* * * *
* * *  
teskt A. Kucharski
fot. P. KiwaczSIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów