SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W RYDZYNIE

      Zarząd Oddziału SIMP w Legnicy zorganizował w dniach 13 i 14. maja 2007 r. wyjazdowe spotkanie integracyjne. Impreza ta odbyła się na zamku w Rydzynie.
W pierwszym dniu spotkanie odbyło się w sali obrad "Wielka Alkowa". Na spotkaniu poruszono bieżące sprawy stowarzyszenia oraz wysłuchano wykładu mgr inż. Alicji Łebskiej - rzecznika patentowego - na temat "Prawo własności przemysłowej".
Na zakończenie zorganizowane zostało spotkanie integracyjne przy ognisku w parku.
W drugim dniu pobytu dyrektor zamku SIMP w Rydzynie Zdzisław Moliński opowiedział uczestnikom interesującą historię o zamku, poprzednich właścicielach, losach zamku w okresie przed- i powojennym, legendy związane z zamkiem, m.in. o Białej Damie, architekturze i układzie pomieszczeń w obiekcie oraz bieżących trudnościach związnych z utrzymaniem obiektu.
Następnie oprowadził uczestników spotkania po wnętrzu zamku, prezentując poszczególne sale i opowiadając ich historie. Zwiedziliśmy m.in. Salę Balową, Salę Morską, Salę Czterech Pór Roku, Salę Rycerską, Salę Posągową, Salę Myśliwską oraz salę Wielka Alkowa.
Koło Terenowe w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Ryszard Kaczyński, Jan Salachna, Andrzej Noga, Bartłomiej Berezowski, Michał Berezowski, Piotr Kiwacz, Jerzy Zieliński, Ireneusz Madeiski oraz przedstawiciel Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.


* * * * *
* * * * *
* * * * *
* * * * *
* * * *  
fot. R. Kaczyński
B. Berezowski

SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów