

Głównym tematem spotkania był stan przygotowania kadr dla przemysłu i usług oraz propozycje Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w tym zakresie.
W programie spotkania znalazły się między innymi: Wystąpienia lokalnych władz samorządowych, wystąpienia pracodawców, wieczór z magią w wykonaniu iluzjonisty - Michała Sośniaka oraz wspólna kolacja.

Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Fabryki Urządzeń Mechanicznych CHOFUM, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, przewodniczący Rady SIMP dr inż. Aleksander Kopeć, przewodniczący Zarządu Oddziału SIMP w Legnicy kol. Włodzimierz Boczek, oraz członkowie kół terenowych z Chojnowa, Jawora i Głogowa.
Koło Terenowe SIMP w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Michał Berezowski i Piotr Kiwacz.
Program spotkania obejmował: historię Zakładowego Koła SIMP przy CHOFUM, wręczenie odznaczeń, wykład dr hab. Aleksandra Fedoryszyna na temat "Najnowszych tendencji w rozwoju odlewnictwa" oraz wystąpienia zaproszonych gości.
Po zakończeniu części oficjalnej zaplanowany został wspólny obiad w restauracji "Słoneczna".

Organizacją Rajdu już w lutym zajęli się koledzy: Piotr Kiwacz, Michał Berezowski oraz Zbigniew Metanowski. Przygotowania organizacyjne rozpoczęte zostały już w lutym 2008 r. Ostatecznie trasa Rajdu liczyła ok. 75 km, a załogi miały do wykonania ok. 40 zadań. Czas na przejechanie etapów drogowych wynosił w sumie 3 godziny i 10 minut. Meta rajdu zlokalizowana była we wsi Biała gdzie po zakończeniu zmagań w Hubertówce odbyła się impreza integracyjna. W trakcie biesiady odliczone zostały wyniki i wyłonieni zwycięzcy Rajdu:
I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Grzegorz i Renata Kawerscy (ekipa 4)
II miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Dominika Szolc i Maciej Tajchman (ekipa 12)
III miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Radosław Lipa i Grzegorz Styrkowiec (ekipa 7)

Spotkanie rozpoczęte zostało minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego w dniu 17 czerwca 2008 r. kolegi Jana Susmęda, wieloletniego członka dawnego Koła Zakładowego SIMP przy Fabryce Maszyn Rolniczych "Agromet-Dolzamet" w Chojnowie i znakomitego inżyniera, aktywnie i intensywnie działającego m.in. w zakresie ekspertyz, opracowań technicznych i energetycznych do końca swoich dni.
Swoją obecnością obrady uświetnili zaproszeni goście: skarbnik Oddziału SIMP w Legnicy kol. Bernard ślązak, sekretarz Oddziału SIMP kol. Henryk Łukasik i członek honorowy SIMP kol. Kazimierz Matys.
Kolejnym punktem spotkania było uhonorowanie całości działań i wieloletniego intensywnego zaangażowania kol. Włodzimierza Boczka na rzecz propagowania działalności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Odznakę im. Henryka Mierzejewskiego, przyznaną przez Zarząd Główny SIMP wręczył kol. Aleksander Kopeć.
W trakcie obrad przyjęto w poczet członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie kolegów: Przewodniczącego Rady SIMP, wicepremiera Aleksandra Kopcia, kolegę Jana Salachny, Ireneusza Madeiskiego, Jerzego Zielińskiego oraz Marka Koleśnika. Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez kol. Włodzimierza Boczka na poczęstunek z okazji nadania odznaczenia.



Po przyjeździe do pensjonatu "U Złotego Muflona" w miejscowości Šternberk zorganizowana została wspólna kolacja. W dniu następnym po śniadaniu uczestnicy wyruszyli do Brna, gdzie odbywały się Targi. Zwiedzanie stoisk wystawców mieszczących się w kilkunastu budynkach wystawowych zajęło kilka godzin. Wieczorem uczestnicy powrócili do pensjonatu, ponieważ podróż powrotna do kraju zaplanowana została na sobotę.
W jubileuszowej edycji targów MSV wzięło udział ponad 2 tys. wystawców i blisko 100 tys. zwiedzających. 50. edycja Targów MSV i równolegle odbywająca się 6. edycja Targów Obrabiarek IMT potwierdziły swoje kluczowe znaczenie w przemyśle maszynowym.
Wystawę odwiedził prezydent Republiki Czeskiej, Václav Klaus, a także premier Mirek Topolánek (...) i wielu innych znamienitych gości. Z okazji jubileuszu nagrodzono też te firmy, które na targach MSV już od kilku lat można zobaczyć na każdej edycji.
Tradycyjnie w latach parzystych Targom MSV towarzyszyła wystawa "Automatizace". Impreza ta miała miejsce po raz 5 i zgromadziła 450 wystawców z 16 krajów, w tym 100 firm zagranicznych.
Program towarzyszący targom wypełniło ponad 50 różnego rodzaju spotkań, seminariów i wykładów. Wśród "gorących tematów" tych spotkań znalazły się innowacje, sytuacja gospodarcza na świecie oraz możliwości współpracy handlowej.
Kolejne, 51. Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV odbędą się w dniach od 14 do 18 września 2009 r. Równolegle z nimi odbędą się Targi "Transport i Logistyka". Wycieczka na targi MSV w Brnie zorganizowana przez Koło Terenowe w Chojnowie, przez wszystkich uczestników wyjazdu została bardzo dobrze oceniona i wielokrotnie omawiana przy kolejnych spotkaniach roboczych i towarzyskich.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący koła kol. Waldemar Gabryś. Następnie głos zabrał Prezes Oddziału Włodzimierz Boczek, który w kilku słowach przedstawił osiągnięcia SIMPu w ostatnich 2 latach oraz plany na przyszłość.
Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na okolicznościową kolację. Koło terenowe w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Piotr Kiwacz, Bartek Berezowski oraz Michał Berezowski.

Uczestnicy balu mogli wziąć udział w wielu konkursach, w których do wygrania były cenne nagrody. W konkursie dla panów, w którym wygrywał ten, kto najszybciej wypił butelkę piwa, uprzednio przelewając je do kieliszka, do wygrania była spora butelka wódki. Panie mogły walczyć o talon na 300 zł do sklepu odzieżowego MEGA i talon do salonu piękności. Zabawa polegała na mierzeniu długości nogi za pomocą kieliszka. W konkursie tanecznym do wygrania był bilet na jednodniową wycieczkę do Pragi, Drezna lub Berlina. Należało jak najdłużej tańczyć, trzymając partnerkę na rękach. W konkursie przegrane pary dostawały nagrody pocieszenia; wielopak piwa i koszulkę SIMPowską. W losowaniu biletów zwyciężczyni otrzymała odkurzacz Electrolux. Organizacją i głównymi koordynatorami balu zostali Koledzy: Marek Koleśnik, Grzegorz Kawerski oraz Zbigniew Metanowski. Poziom imprezy oraz jej bardzo bogata oprawa wymagały zaangażowania przy jej realizacji wielu osób stąd bardzo duża pomoc została udzielona przez większość członków naszego Koła Terenowego. Dzień przed balem zaangażowanych w jego organizację było ok. 20 osób w tym i również całe rodziny niektórych członków koła.
Opracowanie:
Zbigniew Metanowski
Piotr Kiwacz
Michał Berezowski
Zbigniew Metanowski
Piotr Kiwacz
Michał Berezowski