SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
SPRAWOZDANIE
z działalności Koła Terenowego SIMP w Chojnowie
za rok 2008

      W trakcie spotkania noworocznego, które odbyło się w dniu 30 stycznia 2009 r. w restauracji "Wiatrak" przewodniczący Koła Terenowego SIMP w Chojnowie kol. Zbigniew Metanowski przedstawił sprawozdanie z działalności Koła za rok 2008:

   Noworocznym spotkaniem członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie w dniu 17 stycznia 2008r. został rozpoczęty rok ubiegły. Spotkanie odbyło się w tutejszej zabytkowej restauracji "Wiatrak" która chyba na stałe wpisze się jako miejsce naszych spotkań noworocznych. Tradycyjnie przedstawione zostało sprawozdanie z działalności koła za rok 2007 oraz przedstawione plany działań na rok 2008. Druga część spotkania odbyła się przy uroczystym obiedzie.

   Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich - Oddział w Legnicy wraz z Kołem Terenowym SIMP w Chojnowie, w dniu 13 marca 2008 r. zorganizował w Restauracji "PAŁACYK" w Chojnowie REGIONALNE SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI.
Głównym tematem spotkania był stan przygotowania kadr dla przemysłu i usług oraz propozycje Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w tym zakresie.
W programie spotkania znalazły się między innymi: Wystąpienia lokalnych władz samorządowych, wystąpienia pracodawców, wieczór z magią w wykonaniu iluzjonisty - Michała Sośniaka oraz wspólna kolacja.

   16 maja 2008 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chocianowie odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 50. lecia Zakładowego Koła SIMP przy Fabryce Urządzeń Mechanicznych CHOFUM w Chocianowie S.A. Uroczystość prowadził przewodniczący koła kol. Wiesław Radojewski.
Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele Fabryki Urządzeń Mechanicznych CHOFUM, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, przewodniczący Rady SIMP dr inż. Aleksander Kopeć, przewodniczący Zarządu Oddziału SIMP w Legnicy kol. Włodzimierz Boczek, oraz członkowie kół terenowych z Chojnowa, Jawora i Głogowa.
Koło Terenowe SIMP w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Michał Berezowski i Piotr Kiwacz.
Program spotkania obejmował: historię Zakładowego Koła SIMP przy CHOFUM, wręczenie odznaczeń, wykład dr hab. Aleksandra Fedoryszyna na temat "Najnowszych tendencji w rozwoju odlewnictwa" oraz wystąpienia zaproszonych gości.
Po zakończeniu części oficjalnej zaplanowany został wspólny obiad w restauracji "Słoneczna".

   Koło Terenowe SIMP w Chojnowie zorganizowało w dniu 07 czerwca 2008 Rajd Samochodowy o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa. Do uczestnictwa w Rajdzie zaproszeni zostali wszyscy członkowie koła oraz reprezentacje z pozostałych kół terenowych, działających w ramach legnickiego oddziału SIMP. Ponadto do wystawienia ekipy w Rajdzie zaprosiliśmy reprezentantów sponsorów.
Organizacją Rajdu już w lutym zajęli się koledzy: Piotr Kiwacz, Michał Berezowski oraz Zbigniew Metanowski. Przygotowania organizacyjne rozpoczęte zostały już w lutym 2008 r. Ostatecznie trasa Rajdu liczyła ok. 75 km, a załogi miały do wykonania ok. 40 zadań. Czas na przejechanie etapów drogowych wynosił w sumie 3 godziny i 10 minut. Meta rajdu zlokalizowana była we wsi Biała gdzie po zakończeniu zmagań w Hubertówce odbyła się impreza integracyjna. W trakcie biesiady odliczone zostały wyniki i wyłonieni zwycięzcy Rajdu:
I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Grzegorz i Renata Kawerscy (ekipa 4)

II miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Dominika Szolc i Maciej Tajchman (ekipa 12)

III miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa zdobyli:
Radosław Lipa i Grzegorz Styrkowiec (ekipa 7)

   19 czerwca 2008 r. w restauracji "Pałacyk" odbyło się uroczyste zebranie członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie.
Spotkanie rozpoczęte zostało minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego w dniu 17 czerwca 2008 r. kolegi Jana Susmęda, wieloletniego członka dawnego Koła Zakładowego SIMP przy Fabryce Maszyn Rolniczych "Agromet-Dolzamet" w Chojnowie i znakomitego inżyniera, aktywnie i intensywnie działającego m.in. w zakresie ekspertyz, opracowań technicznych i energetycznych do końca swoich dni.
Swoją obecnością obrady uświetnili zaproszeni goście: skarbnik Oddziału SIMP w Legnicy kol. Bernard ślązak, sekretarz Oddziału SIMP kol. Henryk Łukasik i członek honorowy SIMP kol. Kazimierz Matys.
Kolejnym punktem spotkania było uhonorowanie całości działań i wieloletniego intensywnego zaangażowania kol. Włodzimierza Boczka na rzecz propagowania działalności Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Odznakę im. Henryka Mierzejewskiego, przyznaną przez Zarząd Główny SIMP wręczył kol. Aleksander Kopeć.
W trakcie obrad przyjęto w poczet członków Koła Terenowego SIMP w Chojnowie kolegów: Przewodniczącego Rady SIMP, wicepremiera Aleksandra Kopcia, kolegę Jana Salachny, Ireneusza Madeiskiego, Jerzego Zielińskiego oraz Marka Koleśnika. Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez kol. Włodzimierza Boczka na poczęstunek z okazji nadania odznaczenia.

   Na mocy uchwały Zarządu Głównego w Warszawie z dniem 01.07.2008r. powołana została do życia placówka edukacyjno – szkoleniowa. Centrum Edukacji Technicznej SIMP-EKSPERT. Nie udało się niestety przeprowadzić naboru do szkoły policealnej i w związku z tym na chwilę obecną projekt edukacyjny został zawieszony z możliwością ponownego uruchomienia w niedalekiej przyszłości.

   Z myślą o najmłodszych członkach rodzin chojnowskich SIMPowców, zarząd Koła Terenowego zorganizował w dniu 15 sierpnia 2008 wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego. Przejazd autokarem do Wrocławia ufundowany został przez Agencję Ochrony Pracy i środowiska BHPE. Na początku wycieczki wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe albumy o zwierzętach. Mimo kaprysów pogody w tym dniu, zwiedzanie ogrodu zoologicznego nie zostało zakłócone przez deszcz. Całą wyprawa maluchów i ich opiekunów szczegółowo dokumentowana była fotografiami. W drodze powrotnej zaplanowany został obiad w restauracji KFC.

   Dnia 18 września 2008 r. nasze Koło zorganizowało dla członków oraz sympatyków stowarzyszenia wyjazd na 50. Międzynarodowe Targi Maszynowe w Brnie. Głównym organizatorem i koordynatorem wyjazdu został kol. Piotr Kiwacz.
Po przyjeździe do pensjonatu "U Złotego Muflona" w miejscowości Šternberk zorganizowana została wspólna kolacja. W dniu następnym po śniadaniu uczestnicy wyruszyli do Brna, gdzie odbywały się Targi. Zwiedzanie stoisk wystawców mieszczących się w kilkunastu budynkach wystawowych zajęło kilka godzin. Wieczorem uczestnicy powrócili do pensjonatu, ponieważ podróż powrotna do kraju zaplanowana została na sobotę.
W jubileuszowej edycji targów MSV wzięło udział ponad 2 tys. wystawców i blisko 100 tys. zwiedzających. 50. edycja Targów MSV i równolegle odbywająca się 6. edycja Targów Obrabiarek IMT potwierdziły swoje kluczowe znaczenie w przemyśle maszynowym.
Wystawę odwiedził prezydent Republiki Czeskiej, Václav Klaus, a także premier Mirek Topolánek (...) i wielu innych znamienitych gości. Z okazji jubileuszu nagrodzono też te firmy, które na targach MSV już od kilku lat można zobaczyć na każdej edycji.
Tradycyjnie w latach parzystych Targom MSV towarzyszyła wystawa "Automatizace". Impreza ta miała miejsce po raz 5 i zgromadziła 450 wystawców z 16 krajów, w tym 100 firm zagranicznych.
Program towarzyszący targom wypełniło ponad 50 różnego rodzaju spotkań, seminariów i wykładów. Wśród "gorących tematów" tych spotkań znalazły się innowacje, sytuacja gospodarcza na świecie oraz możliwości współpracy handlowej.
Kolejne, 51. Międzynarodowe Targi Maszynowe MSV odbędą się w dniach od 14 do 18 września 2009 r. Równolegle z nimi odbędą się Targi "Transport i Logistyka". Wycieczka na targi MSV w Brnie zorganizowana przez Koło Terenowe w Chojnowie, przez wszystkich uczestników wyjazdu została bardzo dobrze oceniona i wielokrotnie omawiana przy kolejnych spotkaniach roboczych i towarzyskich.

   W dniu 28 listopada 2008 o godz. 17.00 w Ośrodku Szkoleniowym "Leśna Dolina" w Serbach k. Głogowa odbyło się spotkanie koleżeńskie członków Koła Terenowego SIMP w Głogowie. Na spotkanie został zaproszony Zarząd Oddziału SIMP oraz członkowie kół terenowych z Chocianowa, Chojnowa, Legnicy i Jawora. Swoją obecnością spotkanie uświetnili zaproszeni goście z firm w branży technicznej z terenu Głogowa.
Spotkanie rozpoczął przewodniczący koła kol. Waldemar Gabryś. Następnie głos zabrał Prezes Oddziału Włodzimierz Boczek, który w kilku słowach przedstawił osiągnięcia SIMPu w ostatnich 2 latach oraz plany na przyszłość.
Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na okolicznościową kolację. Koło terenowe w Chojnowie reprezentowali koledzy: Włodzimierz Boczek, Piotr Kiwacz, Bartek Berezowski oraz Michał Berezowski.

   Bal Andrzejkowy SIMP 2008 odbył się w dniu 29 listopada. Impreza przygotowana została na 90 par. Oprawę muzyczną i prowadzenie konkursów zapewnił zespół "Rozkład Jazdy" z Legnicy. Jedną z atrakcji wieczoru był występ magika Michała Sośniaka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby z wosku, tarota i wahadełka, które oferowała wróżka Małgorzata.
Uczestnicy balu mogli wziąć udział w wielu konkursach, w których do wygrania były cenne nagrody. W konkursie dla panów, w którym wygrywał ten, kto najszybciej wypił butelkę piwa, uprzednio przelewając je do kieliszka, do wygrania była spora butelka wódki. Panie mogły walczyć o talon na 300 zł do sklepu odzieżowego MEGA i talon do salonu piękności. Zabawa polegała na mierzeniu długości nogi za pomocą kieliszka. W konkursie tanecznym do wygrania był bilet na jednodniową wycieczkę do Pragi, Drezna lub Berlina. Należało jak najdłużej tańczyć, trzymając partnerkę na rękach. W konkursie przegrane pary dostawały nagrody pocieszenia; wielopak piwa i koszulkę SIMPowską. W losowaniu biletów zwyciężczyni otrzymała odkurzacz Electrolux. Organizacją i głównymi koordynatorami balu zostali Koledzy: Marek Koleśnik, Grzegorz Kawerski oraz Zbigniew Metanowski. Poziom imprezy oraz jej bardzo bogata oprawa wymagały zaangażowania przy jej realizacji wielu osób stąd bardzo duża pomoc została udzielona przez większość członków naszego Koła Terenowego. Dzień przed balem zaangażowanych w jego organizację było ok. 20 osób w tym i również całe rodziny niektórych członków koła.
Opracowanie:
Zbigniew Metanowski
Piotr Kiwacz
Michał Berezowski
SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów