SIMP SIMP SIMP
SIMP SIMP SIMP
 
Konkurs TECHNIK ABSOLWENT 2011

      W dniu 27.10.2011 r. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Legnicy odbyła się Uroczysta Gala poświęcona wręczeniu nagród laureatom konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2011". Do udziału w uroczystości zostały zaproszone władze uczelni technicznych, Kuratorium Oświaty, władze powiatów, dyrektorzy szkół, wychowawcy, działacze SIMP i wspierające firmy. Organizatorem spotkania i konkursu "TECHNIK ABSOLWENT 2011" jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Legnicy. Celem konkursu jest promowanie najlepszych absolwentów oraz szkół technicznych o profilach mechanicznych i pokrewnych. W opinii Zarządu SIMP szczególnie w obecnym czasie popularyzacja dziedzin technicznych, jest niezbędna i ważna dla zrównoważonego rozwoju nowoczesnej gospodarki rynkowej. Jest to pierwsza edycja konkursu na terenie działalności Oddziału SIMP w Legnicy. W kwietniu 2011 r. komisja konkursowa wytypowała i zaprosiła do udziału 11 szkół spełniających kryteria regulaminu, z których pięć zespołów potwierdziło chęć przystąpienia. Każda szkoła miała prawo zgłosić najlepszego absolwenta z każdej specjalności technikum, w jakim kształci. W ocenie ogólnej Komisja konkursowa brała pod uwagę wyniki na świadectwie, osiągnięcia pozaszkolne (konkursy, olimpiady) oraz wyniki egzaminów zewnętrznych (matura i potwierdzających kwalifikacje zawodowe).

TECHNIKIEM ABSOLWENTEM ROKU 2011 został Tomasz Jóźków, a drugie miejsce zajął Dawid Jachowicz - absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie, trzecie miejsce zajął Rafał Berlicki - absolwent Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu.

Zwycięzcy odebrali dyplomy wraz z statuetkami oraz nagrody rzeczowe w postaci laptopa i odtwarzacza MP3 za zajęcie pierwszego miejsca, tabletu i odtwarzacza MP3 za drugie miejsce i aparatu fotograficznego za trzecie miejsce. Pozostali absolwenci Szymon Buzdygan absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy, Sebastian Buczek absolwent Zespół Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie, Bartosz Ostropolski i Marek Szaja absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, oraz Marcin Robert Jaskuła absolwent Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie otrzymali wyróżnienia i liczne nagrody rzeczowe.

Dodatkowe wyróżnienie przypadło dla Zespołu Szkół Zawodowych im. KEN w Głogowie, szkoła może szczycić się najlepszym absolwentem roku 2011. Prezes SIMP Włodzimierz Boczek złożył gratulacje i wręczył Puchar przechodni Prezesa SIMP Oddz. Legnica wraz z dyplomem dla dyrektora Czesława Witolda Czupryniaka.

Należy szczególnie podziękować i wymienić, że do grona fundatorów przyłączyli się Starostowie i Prezydenci miast oraz firmy: WEZI-TEC z Legnicy, KGHM, ZANAM, REMY, KAZET z Głogowa, KRET i S-ka Tadeusz Kret, PPUH Jan Kryszczuk, Agencja Ochrony Pracy i Środowiska BHPE Paweł i Ryszard Pacuła, Mölndals Industriprodukter Polska Sp. z o.o. i Ośrodek SIMP-EKSPERT z Chojnowa. W imieniu dyrektora KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi "Głogów" KGHM przedstawiciel zakładu przekazał upominki dla wszystkich laureatów konkursu. Gala zakończyła się w serdecznej atmosferze przy kawie i poczęstunku. Przewodniczący Komisji Konkursowej Krzysztof Aleksandrowicz zaprosił dyrektorów szkół do konkursu TECHNIK ABSOLWENT ROKU 2012.

* * * * *
* * * * *
* * * * *
* *      
tekst Krzysztof Aleksandrowicz
fot. Piotr Kiwacz

SIMP

Aktualizacja: 06.04.2018
 

Copyright© 2007-2018 by SIMP Chojnów